KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15416176
nr 1541 6176
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Fjordlandskap, kopia efter Georg Anton Rasmussen. Signerad. Olja på duk, 70x105 cm, yttermått inklusive ram: 103x138 cm
Kondition: slitage, färgbortfall
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 22 maj 2023
kl 19:03:13
22/5 14:59:09
Alexis Ankarcrona
Läs mer om Alexis Ankarcrona